Medicína

Trápí vás časté bolesti hlavy? Víme, co vám pomůže

Sbírání lístečků

Bolest, která rozhodně není příjemná – a už vůbec ne v případě, že se opakuje pravidelně. Je obtěžující, dokáže slušně potrápit a dokonce znemožnit vám vykonávat běžné činnosti. Co bolesti hlavy může způsobovat a jak proti nim účinně bojovat?

Běžné, ale nepříjemné

Bolesti hlavy jsou označovány jako poměrně časté. V některých případech se může jednat až o chronickou bolest, se kterou se postižený musí naučit žít – často si totiž ani lékaři nevědí rady a právě v takové případě vám dokáže pomoci metoda hypnoterapie. To platí zejména pro časté a náročné migrény, jejichž průběh je až nesnesitelný, a které se objevují bez zjevné příčiny. Co spouští takové bolestivé “ataky” a jak se jim jednou provždy vyhnout?


Hormonální nerovnováha

V případě bolestí hlavy u žen může být jednou z mnoha příčin hormonální výkyv nebo ženská cykličnost. Bolesti hlavy nebo náročnější migrény mohou souviset s premenstruačním syndromem či s hormonální nerovnováhou. Pokud může být právě tato možnost spouštěčem, pomohou bylinky nebo přípravky k úpravě hormonů. Jestliže vak bolesti trvají dva dny a více, je důležité navštívit bez odkladů lékaře.


Nepřítel jménem stres

Stres, společník mužů i žen, který se nechce nechat odehnat. Víte, že to on může být tlačítkem pro zapnutí bolesti hlavy? Stačí si vzpomenout, jestli se právě nenacházíte v těžké situaci a nejste pod vlivem stresu. Prostě pod tlakem. Pokud zní vaše odpověď ano, pak je zřejmá příčina na světě. Takovou bolest hlavy a stres berte jako výstrahu, že je čas na změnu. Zaměřte se vaše možnosti, naučte se odpočívat a dopřejte si více času pro sebe. Proti stresu můžete účinně zabojovat také fyzickou aktivitou. Vyrazíte běhat?


Pozor na zuby

Příčiny bolestí hlavy jsou různé. Může se jednat o projevy zubního poškození nebo onemocnění, které přejdou do bolesti hlavy. Může je způsobovat nedostatek spánku, který často ústí až do chronické bolesti. Stejně tak je třeba vyvarovat se nadměrnému pití alkoholu, který může souviset s bolestmi hlavy a dalšími příznaky kocoviny. Výjimkou však nejsou ani spouštěče v podobě jídla. Pokud vás čas od času nepříjemná bolest přepadne, přijměte ji a zaměřte pozornost na sebe. Co dělat jinak? Naslouchejte vašemu tělu i duši, jedině tak odhalíte důvody bolesti.


Naordinujte si relax

Pravidelný odpočinek, dostatek zdravého spánku, pohybu i vyvážené stravy. I tyto faktory mohou ovlivnit vaše zdraví a nedat šanci bolestem hlavy, které často pocházejí z nátlaku na psychiku. Pravidelně byste měli vyrazit nejen na čerstvý vzduch, ale také za odpočinkem v podobě sauny, masáží nebo relaxace. Rozhodně nevynechávejte ani pravidelné preventivní prohlídky u lékaře nebo vašeho specialisty. Chronické a silné bolesti mohou mít vážnou zdravotní příčinu, kterou je třeba léčit.


TIP: Mějte při ruce aromaterapeutické pomocníky. Masážní masti nebo oleje na bolest hlavy uleví už v první chvíli.

Může pomoci terapie

Také psychické problémy a bloky se mohou projevit až fyzickou bolestí. Pokud vás takové bolesti hlavy a migrény trápí a chcete se jich zbavit jednou provždy, můžete využít možnosti hypnoterapie. „Skutečně špičková hypnoterapie může dosahovat ohromných změn již během pár setkání a být tedy až několikanásobně rychlejší než v minulosti oslavované psychoanalytické postupy,“ říká zkušený hypnoterapeut a psychoterapeut Libor Činka.

Hypnotizéra z filmů si však nepředstavujte – do změného stavu vědomí vás uvede zkušený terapeut, kterého však po celou dobu sezení vnímáte. Také hypnoterapeut však nejprve musí zjistit, zda příčiny bolestí nepramení ze zdravotních potíží. Hypnoterapie doprovázená psychoterapií pak dokáže uvolnit vaše bloky a zatočí tak s psychickými i zdravotními problémy, které vás omezují v cestě za štěstím a komfortem. Může pomoci tam, kde lékaři problém a jeho příčinu neodhalili. A proč právě tato možnost? Díky otevření podvědomí je tento postup rychlý a úleva tak může dorazit okamžitě. Ať už vás spokojený život blokuje cokoli, stojí právě hypnoterapie za zvážení. Proč se trápit, když můžete mít klid? Zbavte se bolestí… už napořád!

KP
Foto: Libor Činka

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků