Krása

Profesionální péči o vlasy zvládnete sami doma!

Kdo by netoužil po zářivých a zdravých vlasech? Pokud také závistivě pozorujete celebrity na červeném koberci a říkáte si, jak je snadné mít krásné vlasy, když máte hodně peněz? Tak nezáviďte a čtěte dál. Zjistíte totiž, že se snu o dokonalé hřívě nemusíte vzdávat – zvládnete ji sama a s minimálními náklady.

Jak na profesionální péči o vlasy?

Než se pustíte do kulmování a žehlení, zadržte. Pokud máte suché, polámané nebo zkrátka ne zcela zdravě vypadající vlasy, žádný účes nebude vypadat tak, jak doufáte. Klíčem k dokonalému účesu jsou totiž zdravé vlasy. A od nich vás dělí jen osvojení si základních triků péče o vlasy.

 

  • Kartáčujte, kartáčujte, kartáčujte. Pravidelné hřebelcování odstraní zbytky kosmetiky, rozčeše zacuchaná místa a rozprostře vlasový mas. Pravidelně kartáčované vlasy jsou tak už po krátké době viditelně lesklejší a na omak hebčí. A méně se lámou! Takže i když se vrátíte ve tři hodiny ráno z večírku, vlasy pořádně rozčešte.


Tip: Pokud se vaše vlasy snadno zacuchají, pořiďte si kartáč s rovnými štětinkami. Kartáče, které mají na koncích štětinek rozšíření v podobě malé kuličky, jsou pro zacuchané vlasy neštěstím – v lepším případě je polámou, v horším vytrhají.

 

  • Vlasy si nikdy nečešte, když jsou mokré. Pokud po umytí vlasy potřebují rozčesat, rozčešte je prsty ještě ve sprše po nanesení balzámu. A nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou.
  • Nepodceňujte péči o konečky. Jednou za měsíc jim dopřejte vyživující kúru a pravidelně je zastřihněte.

 

Tip: Zastřihávání konečků zvládnete sama doma. Ale určitě si na pomoc neberte na kancelářské nůžky s kulatou špičkou a raději si pořiďte profesionální kadeřnické nůžky. S těmi docílíte mnohem kvalitnějšího efektu.

 

  • Klasické gumičky lámou vlasy. Používejte výhradně látkové.

Tip: Pokud se vaše vlasy snadno mastí, pořiďte si suchý šampon ve spreji. Ten pohltí mastnotu a dodá vlasům na objemu. Vlasy pak vydrží bez umytí krásné mnohem déle.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
30. 11. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků