Soutěže

Soutěž o balíček Biomin pro zdravé kosti

Sbírání lístečků

Cítíte se unavení, máte problémy se zuby, buší vám srdce, lámou se vám nehty, nestačíte, nemůžete spát, máte kožní problémy, depresi…Co za tím může být? Je vysoce pravděpodobné, že nám chybí určité vitamíny a minerály, které jsou klíčové pro fungování našeho organismu.

Nedostatek vápníku a vitamínů K2 a D3

Vápník je základní stavební složkou kostí, ale rovněž sehrává důležitou úlohu při činnosti srdce, svalů, nervů a srážení krve. Jestliže dojde k poklesu hladiny vápníku v krvi, tělo si ho doplňuje z kostí. Kosti jsou tedy jakousi zásobárnou vápníku, odkud si ho tělo v případě potřeby vezme, což způsobuje, že kosti jsou pórovitější, křehčí a zvyšuje se tak riziko zlomenin. Je proto mimořádně důležité doplňovat si vápník v správném množství každý den.

 


Co snižuje využitelnost vápníku?

Největším „nepřítelem“ vápníku je nesprávné kombinování jídel. Měli byste znát následující zásady:

  • Vláknina – snižuje vstřebatelnost vápníku.
  • Kolové nápoje obsahující fosfor – vytvářejí v našem těle nerozpustné soli. Denně bychom měli přijmout maximálně 500 až 1000 mg fosforu. Děti by pití kolových nápojů měly úplně vynechat.
  • Šťavelany (oxaláty) a fytáty v rostlinné potravě vytvářejí s vápníkem nerozpustné soli.
  • Pozor na tuky! Ve vašem tenkém střevě spolu s vápníkem chemicky vytvářejí mýdla!
  • Vápník a hořčík – neměli byste je užívat spolu, protože hořčík snižuje vstřebávání vápníku.
  • Nesolte příliš! Sůl, tedy sodík, zvyšuje vylučování vápníku.


Proč je důležité užívat vápník s vitamíny K2 a D3?

Biomin K2 a D3

Biomin K2 a D3

Vápník spolu s vitamíny K2 a D3 vytváří dokonalou souhru pro zdraví našich kostí. Aby byly pevné a odolné, potřebujeme základní stavební materiál a tím je vápník. Pouze jeho samotné užívání ale nestačí. Na zajištění rovnováhy v organismu musíme nasměrovat vápník tam, kde je pro tělo prospěšný a k tomu potřebujeme tu správnou kombinaci vápníku, vitamínu K2 a vitamínu D3. Zatímco vitamín D zajišťuje samotné vstřebávání vápníku do krve, vitamín K2 „dohlíží“ na to, aby se vápník dostal tam, kam je třeba, to je do kostí a zubů.

 


V čem je přírodní vápník OVOVITAL® od společnosti BIOMIN jiný?

Biomin vápník Ovovital

Biomin vápník Ovovital

Přírodní vápník společnosti BIOMIN, a.s. se jako jediný vyrábí z vaječných skořápek.

Při výrobě používá inovativní proces, při kterém se získává mikronizovaný vápník, který je pro naše tělo ideální, protože jeho částice jsou dostatečně malé, aby se přes tenké střevo dostaly do celého organismu. Takto vyrobený vápník je zcela přírodní, bez chemických a pomocných látek, proto zejména při dlouhodobém užívání nezatěžuje organismus.

Tento vápník má o 30% vyšší vstřebatelnost než uměle vyráběný vápník. Přípravek je balený v tvrdých želatinových tobolkách, které jsou rovněž přírodní a bez pomocných látek. Výhodou je, že se snadno polykají. Doplňky stravy společnosti BIOMIN se vyrábějí v kvalitě léku, takže obsah tobolek je zaručený a ověřitelný.

Vaječné skořápky kromě vápníku obsahují celou řadu minerálních prvků jako fosfor, hořčík, měď, lithium, mangan a biologicky prospěšných látek, které vytvářejí prostředí pro lepší využití vápníku v organismu a tím vylepšují jeho zabudování do organismu.

Vápník se vyrábí speciální technologií, při dodržení podmínek Správné výrobní praxe. To znamená, že je kontrolovaný při vstupu, během procesu výroby, ale i při výstupu. Při výrobě se nepoužívají žádné chemické látky. Z vaječných skořápek se vyrábí prášek, který má registrovanou ochrannou známku OVOVITAL ®.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.jsemstalekost.cz

Tři z vás můžete vyhrát balení Biomin Calcium přírodné ovovital a Biomin vitamín K2 + vitamín D3 premium.

Soutěž probíhá od 4. do 18. června 2017.

Foto: Biomin

Výherci:

licik
cinahi
tici

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků