Soutěže

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Sbírání lístečků

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými přesuny, které nás čekají, než se ocitneme ve vysněné destinaci. Dlouhé cestování může být ale náročné především pro naše cévy a vysněnou dovolenou nám může zkomplikovat cestovní trombóza.

Cestovní trombóza je označení pro komplikace oběhu krve v žilním systému. Jednoduše tedy při cestování může dojít k tomu, že krev nám v těle nebude obíhat tak plynule jak má. Nejčastěji vznikají problémy při cestování letadlem, při tzv. transkontinentálních letech. Není nutné přeletět hned několik kontinentů, v praxi se jedná o lety delší než zhruba 5 hodin. Ačkoliv je cestovní trombóza spojená s leteckou dopravou, ve skutečnosti nás může postihnout v jakémkoliv dopravním prostředku.


Trombóza se ohlašuje některým z následujících příznaků a co je důležité, nemusí to být během cesty nebo krátce po opuštění dopravního prostředku. S následky dlouhého cestování se můžeme setkat dokonce i dva týdny po cestě, kdy už nás ani tato spojitost nemusí napadnout:

  • pálení kůže a bolest a pocit horka v místě ucpání,
  • pocit nedostatku kyslíku a obtížné dýchání.

 

Cestovní bavlněné podkolenky Avicenum Travel 310

Cestovní bavlněné podkolenky Avicenum Travel 310

Je důležité o rizicích vědět a tím pádem zvolit i vhodnou prevenci. Jedině tak uděláme pro nerušenou dovolenou maximum. Cestování autem je v tomto případě ve výhodě, protože si rytmus cesty a zastávek můžeme volit sami.


Vynikajícím pomocníkem při prevenci jsou kompresivní punčochy, které spojují několik preventivních opatření dohromady a jsou cenově dostupné a nenápadné. Pro jinak zdravé jedince je ideální tzv. I. kompresní třída, která zajišťuje dostatečnou oporu žilní stěny během cestování a podporuje plynulý oběh krve, bez nebezpečného městnání v dolních končetinách

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na ariesmedishop.cz

 

 

Pět z vás můžete vyhrát bavlněné cestovní kompresní podkolenky Avicenum TRAVEL 310.

Soutěž probíhá od 3.června  do 17. července 2018.

Foto: Avicenum
3. 6. 2018

Výherci:

petulina
jerabinka
kija
amon
avam

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků