Soutěže

Soutěž o Ixoderm na klíšťata

Pamatujete si, jak nám v dětství vyndavali rodiče klíšťata. Většinou se pokapalo olejem a vytočilo po směru hodinových ručiček. Jaká je tedy pravda a jak se zbavit klíštěte bezpečně, rychle a s minimalizací rizika nákazy?

Točení hlavičkou klíštěte do stran je ve skutečnosti zbytečné, protože způsob uchycení tohoto parazita není šroubovitý, ale dlátovitý. Vhodnějším a v současnosti doporučovaným způsobem odstranění klíštěte je snaha klíště vyviklat lehkým kýváním ze strany na stranu.

Uvedené metody každopádně neřeší jeden důležitý problém – klíště, které je násilně vytahováno nebo dušeno (například olejem či krémem) může zareagovat obranným reflexem, a to především zvýšeným sliněním či vyzvracením obsahu svých útrob do ranky. Tím se rapidně zvýší riziko nákazou některou z vážných přenositelných chorob, jakými jsou například Lymská borelióza nebo klíšťová encefalitida.

 

Ixoderm

Ixoderm na klíšťata

Ixoderm na klíšťata

S chytrým řešením nakonec přišli Češi. Unikátní formule zdravotnického prostředku Ixoderm® je výsledkem vědeckého vývoje, na kterém se podílel tým odborníků vedených Prof. Bohuslavem Doležalem. Přípravek plně vyhovuje předpokladům nutnosti rychlého zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečného odstranění přisátého klíštěte.

 

Prvním a zásadním účinkem pouhých pár kapek preparátu je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky). Současným efektem působení Ixodermu je bezprostřední komplexní dehydratace a dezinfekce klíštěte. Zároveň se látka dostane do těla klíštěte.

Neméně důležitým účinkem je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytvořila kolem ústního ústrojí a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází k šetrnému a spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současné dehydrataci do té míry, že je následně možné ho jednoduše a bezpečně odstranit. Celý proces zabere pár minut. 

Pamatujte ovšem, že i při včasném odstranění klíštěte mohlo dojít již k infikaci některou z přenositelných chorob. Postižené místo je dobré alespoň měsíc sledovat a v případě zčervenání či jiných problémů navštívit lékaře. 

Více informací najdete na www.ixoderm.cz

Tři z vás můžete vyhrát Ixoderm.

Soutěž probíhá od 3. do 17. srpna 2014

Foto: iStock, Ixoderm
3. 8. 2014

Výherci:

dolpav
Anna Jergušová
Jaroslav

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků