Soutěže

Soutěž o laktobacily pro lepší zažívání

Sbírání lístečků

Vánoce jsou mimo jiné svátky dobrého jídla, pití a cukroví. Ještě dřív, než začnete rozbalovat dárečky, ucítíte jejich nezaměnitelnou vůni. Na stole je připravené cukroví, v chladničce chladne bramborový salát, v hrnci probublává rybí polévka a na pánvi se smaží kapr. Vánoce jsou tu a kromě dárků vás mohou odměnit také nadbytečnými kily.

Mnoho lidí se sice během roku hlídá a drží různé diety. Ovšem s příchodem Vánoc na střídmost zapomenou. Obvykle za to může slabá vůle v kombinaci s obrovským množstvím jídla. Nejrizikovější je pak kombinace kalorického jídla s alkoholem, jehož hladina v krvi o svátcích také stoupne oproti běžné normě.

Úprava jídelníčku

Pokud se chcete přírůstkům na váze vyhnout, pak se nepřejídejte a nezapomínejte na pohyb. Najděte si čas na procházku či sáňkování s dětmi. Dalším krokem k tomu, abyste se po Vánocích nebáli váhy, je cukroví. Pečte ho méně a zvolte takové druhy, které neobsahují tolik tuku a mouky. Vyzkoušet můžete třeba ovoce v tmavé čokoládě. Hlavně se vyvarujte situaci, že budete mít zásoby cukroví a vanilkové rohlíčky budete dojídat ještě v lednu. Upravte také silvestrovské pohoštění. U chlebíčků nahraďte bílé pečivo celozrnným a salámy pak libovou šunkou. Přidejte k nim i zeleninu.


Pomoc z lékárny

Swiss LAKTOBACILY 5

Swiss LAKTOBACILY 5

Tuto zdravější variantu ocení i vaše zažívání, které má co dělat, aby se s takovým náporem popasovalo. Pomoci mu můžete vhodným preparátem s obsahem probiotických bakterií. Ty pomáhají trávit potravu a vyrábějí životně důležité látky a rozkládají toxiny, jež se dostaly do těla. Tím, že člověk žije ve stále sterilnějším prostředí, konzumuje stále čistší potraviny, přísun bakterií vázne. Podle některých odborníků vděčí lidé za některé zdravotní potíže právě tomu, že nemají v útrobách dostatečně početnou a pestrou „mikrobiální zoologickou zahradu“. Ideálním probiotikem jsou třeba Swiss LAKTOBACILY „5“, které obsahují více než šest miliard prospěšných bakterií pěti různých kmenů laktobacilů a bifidobakterií v kapsli opatřené ochranným enterosolventním povlakem, který zajistí jejich bezpečné dopravení do střev, kde působí.


Ovšem nespoléhejte na to, že přípravky vše zachrání. Ani léky a doplňky stravy nejsou všemocné. Bez sportu či alespoň zdravotní procházky to nepůjde. Stejně tak zázrak nenastane, pokud spořádáte vše, co před vás postaví na stůl. Pokud se budete cítit přesycení, obujte boty a jděte se projít. Můžete tak předejít i vážnějším komplikacím, které by vás o Vánocích mohly potkat.

Tři z vás můžete vyhrát balíček doplňků stravy Swiss Laktobacily „5“ + Swiss Bromelain.

Soutěž probíhá od 2. do 9. prosince 2012.

Foto: Swiss
2. 9. 2012

Výherci:

beruska2
MissM
hance

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků