Soutěže

Soutěž o lístky do divadla Broadway na muzikál CASANOVA

Máte rádi muzikály? Už jste viděli muzikál Casanova?

Jeho premiéru uvedlo divadlo Broadway 23. května 2013. Režie se ujal známý režisér Filip Renč , autorem hudby je hudební skladatel Zdeněk Barták, libreto a texty písní napsal Petr Markov.

„Na začátku každého muzikálu je nejdříve hledání. Hledání dobrého námětu, který má šanci přilákat a oslovit široké publikum a také nás autory. Nápad udělat muzikál Casanova, ve mně doutnal velmi dlouho, akorát že jsme nevěděli jak toto lákavé téma uchopit,“ řekl Barták.

Muzikál Casanova

Muzikál Casanova

Muzikál Casanova je velmi hudebně pestrý a žánrově rozmanitý a tak uslyšíte jak velké klenuté melodie, výpravné tanečně – muzikálové scény, tak i klasickou či filmovou hudbu. A protože já velmi nerad měním svůj tým spolupracovníků, budete se moci, stejně jako u mých ostatních muzikálů, opět zaposlouchat do krásných aranží a nahrávek.

Muzikál Casanova

Muzikál Casanova

 
Jméno Casanova, stejně jako Don Juan, je synonymem pro dobyvatele ženských srdcí. Dnes, v době běžně přístupných pornofilmů, to ale rozhodně není nejzajímavější úhel pohledu na tuto neobyčejnou, vpravdě „renesanční“ osobnost. Kdyby náš muzikál líčil pouze jeho milostné avantýry, mohla by to být pěkná nuda. My ale chceme v Casanovovi vidět především galantního muže ze staré školy, který ženy nevyužíval pouze pro svou rozkoš, ale spíš jako mecenášky, přímluvkyně, a často dokonce jako zdroj cenných informací, ze kterých těžil jako diplomat a špión. Náš příběh se odehrává na sklonku jeho života, kdy působil jako knihovník na Duchcově. Dopisoval si a „diskutoval“ tam odtud o politice a filosofii s největšími osobnostmi své doby, jakými byli například Votaire, Jean-Jacqus Rousseau, carevna Kateřina Veliká a další. Byl autorem třiadvaceti knih (dokonce snad i fantastického románu „Cesta do středu Země“, který mu s velkou pravděpodobností „šlohnul“ Jules Verne.
 

Hlavní role Girolama (Casanova v nejlepších letech) autoři obsadili Josefa Vojtka, do role Hraběte Josefa Emanuela z Valdštejna, Mariana Vojtka a Bohouše Josefa, do role Lízy, Zdenku Trvalcovou , do role malého Giacoma, Filipa Antonia, do role Hraběnky jsou obsazené Dita Hořínková a Radka Fišarová.

Kde si můžete koupit vstupenky?

  • Pokladna Divadla Broadway, Na Příkopě 31, 110 00 Praha 1, 225 113 311
  • Online prodej vstupenek na www.divadlo-broadway.cz/program, dále v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart.


Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.casanova-muzikal.cz

Tři z vás můžete vyhrát dva lístky na muzikál Casanova 2 x 2 na 29. 11. a 2×1 na 30.11. 2013.

Soutěž probíhá od 17. do 24. listopadu 2013.

Foto: Divadlo Brodway
17. 11. 2013

Výherci:

sunlight 29.11.2013
Eillo 29.11.2013
hedva 30.11.2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků