Soutěže

Soutěž o sadu HemaGel První pomoc

Sbírání lístečků

Trávíte svůj volný čas aktivně? Snadno vás tak mohou potkat různá zranění, která potřebují okamžitě ošetřit. S tím pomůže sada HemaGel První pomoc vhodná do domácí lékárničky i jako první pomoc na cesty.

Odřeniny, puchýře či menší řezná poranění mohou člověku pokazit den – zejména pokud se objeví na výletě nebo rodinné dovolené. Jestliže se navíc poranění špatně hojí, budeme na něj vzpomínat ještě opravdu dlouho.


Prvním krokem při ošetření by vždy mělo být důkladné omytí rány čistou vodou a odstranění veškerých nečistot. Řada z nás se pak uchyluje k přelepení postiženého místa suchou náplastí. Podle odborníků je ale účinnější ránu nevysušovat a naopak jí dodávat vlhkost. Tím podpoříme přirozené regenerační procesy našeho těla a snížíme riziko jizev.


„Každé poranění vylučuje tekutinu, která obsahuje řadu výživových látek a růstových činitelů. To přispívá ke správnému a rychlejšímu hojení. Moderní postupy se proto snaží vlhké prostředí v ráně spíš udržet, než ji vysušit,“ potvrzuje PharmDr. Irma Miklášová. Metoda vlhkého hojení je navíc velmi účinná i v případě menších popálenin prvního a druhého stupně.


Praktického pomocníka při ošetřování drobných poranění představuje speciální sada HemaGel První pomoc. Ta obsahuje hydrofilní gel, který urychluje hojení až o 50 %. HemaGel díky své struktuře neprostupuje do organismu, díky čemuž je vhodný pro všechny věkové kategorie. Použití HemaGelu navíc snižuje bolestivost a zabraňuje vstupu infekce do rány. Součástí sady jsou zároveň tři kusy voděodolné krycí fólie Dermafoil.


Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na webu www.hemagel.cz.

Tři z vás můžete vyhrát sadu Hemagel první pomoc.

Soutěž probíhá od 21. května do 4. června 2017.

Foto: Apotex

Výherci:

angrest
holesovi
Bachtan

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků