Soutěže

Soutěž o Zelený jíl od Saloosu

Sbírání lístečků

Česká značka Saloos má pro vás na jaro horkou novinku, tzv. přírodní čistič – zelený jíl. Tento konzistencí jemný prášek je možné využít k pleťovým a tělovým maskám, zábalům i koupelím.

Zelený jíl je už od pradávna používán jako ideální detoxikační prostředek pro tělo. Je to minerál získávaný z velkých hloubek a díky tomu je velmi čistým, stoprocentně přírodním produktem. Je přirozeným bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, železa, titanu, manganu a dalších minerálních látek a stopových prvků. Už staletí se používá i v kosmetice. Velmi dobře absorbuje toxické látky z pokožky, zbavuje ji nečistot a nežádoucí mastnoty. Dokonale pokožku čistí, vyživuje, obnovuje její pevnou strukturu a zklidňuje podráždění.

Zelený jíl

Zelený jíl

 

Zelený jíl ve formě jemného prášku je vhodný nejen do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, ale i jemných peelingů, obkladů či koupelí. Zázračné vlastnosti zeleného jílu se velmi dobře projevují také při teplých i studených zábalech, obkladech problematických míst, při revmatických potížích či detoxikaci pokožky.


Jak tedy masky, zábaly či obklady připravit? 

Prášek zeleného jílu stačí dle návodu pouze rozmíchat s vodou do požadované hustoty. Směs můžete doplnit o pár kapek éterického oleje vhodného pro váš typ pleti. Pro suchou pleť doporučujeme v případě pleťových masek obohatit prášek o rostlinné oleje lisované za studena, jako je například velmi oblíbený bio arganový olej. Je důležité upozornit, že zelený jíl nesmí přijít do kontaktu s kovem. Pozor na to! Vybírejte pouze misky, lžíce či špachtle z nekovového materiálu.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na www.saloos.cz.

Tři z vás můžete vyhrát zelený jíl.

Soutěž probíhá od 29. března do 12. dubna 2015.

Foto: iStock, Saloos
29. 3. 2015

Výherci:

hrebik
sesa
tela

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků