Soutěže

Vyhrajte boj se VŠÍ!

Sbírání lístečků

Právě v tomto období se nejedná o nic neobvyklého a věřte, že netrpíte sami. Důležité je zachovat chladnou hlavu, i když pěkně svědí, a zaútočit na tohoto nevítaného parazita komplexně. Jinak Vám hrozí riziko začarovaného kruhu, kdy v závěru budete mít pocit, že tento drobný záškodník si Vás a vaši rodinu nadobro „adoptoval“.

Veš je malý drobný parazit, který může postihnout člověka bez ohledu na jeho věk či pohlaví. Typicky se napadení vší však objevuje u dětí navštěvujících školní a předškolní zařízení. Prvotní výskyt vší se většinou následně týká celé rodiny, neboť ani dospělí nejsou proti vším imunní a i oni mohou být tím, kdo domů vši přinese. Stačí vyzkoušet si někde klobouk, navštívit kino či jet veřejným dopravním prostředkem.


Dospělá lezoucí veš si vždy jednoduše „přestoupí“ na nového hostitele, kde naklade hnidy, z nichž se líhnou larvy. Již larvy umí bodat a sát krev a po krátké době dospívají ve vši, které jsou opět schopny klást vajíčka. Právě bodání, sání a pohyb vší vyvolává u svého hostitele velmi nepříjemné pocity svědění. Zvlášť děti jsou obvykle neklidné a nemohou usnout, u malých dětí mohou nastat i hysterické záchvaty se škrábáním až rozškrábáním postiženého místa.


Jednoduše řečeno, nežijete-li na pustém ostrově, pak si Vás veš najde celkem snadno a její chycení a následné rozšíření mezi všechny členy rodiny není absolutně ničím neobvyklým. Co však můžete ovlivnit je rychlost a způsob odvšivení. Zvolíte-li správný postup, pak máte šanci se s tímto nepříjemným problémem vypořádat v celkem krátké době. Je jen nutné dodržovat několik zásad a na odvšivení zvolit správný prostředek.


Správná léčba by měla zahrnovat 2 základní kritéria, a to zahubení vší a jejich odstranění z hlavy (popřípadě jiných míst), a dále pak vyčesávání hnid. K vyčesávání hnid je osvědčený hustý plochý hřebínek, tzv. všivák. I když je dnes na trhu mnoho produktů, které zaručují zahubení těchto škůdců, zahubit veš už dnes není tak jednoduché jako před několika málo lety. Mnohé studie prokázaly, že vši si na řadu přípravků vypěstovaly alespoň nějakou imunitu, proto je vhodné zajímat se o novější přípravky. Určitě mějte na paměti, že ne všechny produkty jsou určeny pro lidi všech věkových generací. Tyto přípravky můžeme rozdělit do několika základních skupin: pro děti, pro kojící a těhotné matky, pro lidi s citlivou pokožkou (atopický ekzém apod.) a pro běžné uživatele.

Náš tip pro bezpečné a účinné odvšivení:

Pro úspěšný a bezpečný boj se vší můžeme jednoznačně doporučit sadu PEDICAP, produkt od českého výrobce přírodní kosmetiky, firmy TOPVET. Je k dostání v každé lékárně a její aplikace není nijak složitá. Nejdůležitější však je, že sada PEDICAP, obsahující olej a šampón, je přírodní, nejedovatý prostředek vhodný pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti od 3 let, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje insekticidy a je určen pro všechny typy vlasů a všechny styly úprav. Sada PEDICAP nepoškozuje vlasy a její aplikace není zejména pro děti stresující. Z osobních zkušeností totiž víme, že celá řada přípravků značně poškozuje vlasy i pokožku hlavy a způsobuje pálení. Pro děti je taková aplikace nepříjemná a pro rodiče proto velmi komplikovaná. Při aplikaci sady PEDICAP v první fázi odvšivení aplikujete na suché vlasy olej, který vši zahubí. V druhé fázi nanesete šampón, který slouží k ošetření pokožky hlavy a vlasů a důkladně vyčešete vlasy přiloženým hřebínkem. Doporučená cena celé sady včetně hřebínku je 263Kč. Chcete-li vědět víc, koukněte se na stránky www.jaknavsi.cz.

Odpověď na soutěžní otázku  najdete na www.topvet.cz

Tři z vás můžete vyhrát sadu PEDICAP a budete na vši připraveni.

Soutěž probíhá od 19. do 26. srpna 2012.

Foto: TOPVET
19. 8. 2012

Vyherci:
hezkakytka
spirall
kokýn

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků