Wellness

Bazén místo fitka

Sbírání lístečků

Každý ví, že pohybovat se ve vodě je těžší než na souši. Máte na zahradě bazén? Udělejte si z něj tělocvičnu! Při vodních hrátkách si zpevníte tělo, podpoříte krevní oběh a navíc se báječně odreagujete.

Tropická vedra, která nás čekají i tento víkend, vybízejí spíše k polehávání, ale jakmile pominou, neváhejte a protáhněte si tělo právě ve vodě. Navíc vodní hrátky pobaví nejen dospělé, ale i děti.

Zacvičte si

Pro posilování nohou a břišních svalů zkuste aquagymnastiku. Využít můžete třeba i schody na aquastep a ve vodě pak aquabox. „Právě aquabox je ideální pro odreagování. Stačí si natáhnout boxerské rukavice a zkoušet přímé údery, háky a kopy nohou. Perfektně se tak uvolní stres, zlepší postava a posílí srdce,“ uvádí Rudolf Pejša ze společnosti Bazény Desjoyaux.

Zapinkejte si

Jeden míč, dě družstva a už to sviští. Vodní míč si můžete koupit z plastu nebo z pěny, je vhodný pro fotbal, rugby, volejbal, košíkovou nebo třeba i vodní pólo. Například sestava JD Water Sports 3 in 1 obsahuje tři multifunkční sítě, míč, podstavce a složené tyče. Využijete ji na volejbal, vodní pólo a basketbal. Chcete si to zpestřit? Pak si pořiďte Handy Ball, což jsou maxi rukavice, které si ve dvojici navléknete na ruce a zapinkáte si se speciálním míčem. Vydovádět se všem můžete nejen ve dne, ale i když se setmí, například Glow Ball v noci sám svítí.

Ke startu, připravit…

… pozor, start! Také ve vašem bazénu se můžou odehrávat závody, například kdo doplave pod vodou nejdál či kdo bude nejrychlejší při jeho přeplavání. Pobyt ve vodě pak zpestří mnohé pomůcky. Třeba Seal Stick jsou barevné tyčinky s přísavkami, které stačí připevnit na dno či stěny bazénu na různých místech a soutěžit, kdo jich nejvíce vyloví. Coin Coin je zase nafukovací kachna, sloužící jako plovací kruh, který je dostatečně široký na to, aby se jím dalo proskočit do vody.

Tip pro ty menší

Mají vaše děti rády vodu, ale plávání se trochu bojí? V tom jim pomůže nafukovací deska Kickboard, s ní se nikdo nemůže potopit. Zábavu nabídne také speciální nafukovací červ Hector Junior ve veselém barevném provedení . Výhoda? Unese i více dětí najednou.

Protiproud pro plavce

Dalším z oblíbených bazénových doplňků je protiproud; prodává se vestavný, ale i závěsný. Díky němu se pak v bazénu zvýší průtok o 50 procent na výstupní trysce. Společně s provzdušněním vody vám umožní nejen masáž a uvolnění zad, ale také plavání na místě proti proudu. Účinné a přitom ekonomické řešení: kvůli sportovnímu plavání netřeba zvětšovat či snad dokonce měnit bazén. A navíc při použití speciální masážní hadice vám poskytne také cílenou relaxaci. Užijte si ji!

Připravila: Marcela
Foto: archiv firmy Bazény Desjoyaux
6. 6. 2017
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků