Krása

Díky kyselině hyaluronové bude vaše pleť hydratovaná, bez vrásek i bez pigmentových skvrn

Vliv kyseliny hyaluronové na pleť se jeví skoro zázračný. A to nejen v podobě výplní, ale i při topické aplikaci.

Tento polymer je důležitou přirozenou součástí kůže, kterou produkují kožní buňky fibroblasty. Jejich počet se však s přibývajícím věkem snižuje a pleť tak začíná kyseliny hyaluronovou ztrácet již kolem 18. roku věku. Vrásky a další poškození kůže pramenící z nedostatku kyseliny hyaluronové nezačínají být naštěstí patrné před třicítkou, mnohdy se objeví dokonce až kolem čtyřicítky.

Snaha zachovat kyselinu hyaluronovou v pleti anebo její obsah dokonce zvýšit, to je cílem mnoha vědců, kteří se zabývají vývojem produktů péče o pleť. Vyvinout produkt, který kůži udrží trvale mladistvě vypnutou, to je pro vědce úkol číslo jedna.

Co je to kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka, která se přirozeně nachází v pleti a hraje zde mnoho významných rolí, včetně zadržování vlhkosti. Poskytuje pleti oporu, napomáhá obnově tkání, udržuje pohromadě stavební prvky pleti (kolagen a elastin) a napomáhá utvářet a udržovat v pořádku ochrannou bariéru proti mikroorganismům.

Topicky i injekčně

Kyseliny hyaluronovou obsahuje mnoho různých produktů péče o pleť. Ty topicky aplikované jsou považovány za velmi efektivní způsob hydratace kožních buněk. Pleť chrání jak před ztrátou vlhkosti, tak před znečištěním.

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové lékař injekčně vstřikuje přímo do hlubokých vrstev kůže, kde v dermis nahrazují chybějící kyselinu hyaluronovou. Dočasně tak dochází k vyplnění vrásek a rýh a vypnutí pleti. Lékař tak může obnovit mladistvý vzhled obličeje, krku, ale i dekoltu a dalších oblastí těla.
 

Pretox 20

Pretox 20

Vyzkoušejte Pretox 20, speciální gel, který má podobný účinek jako injekční aplikace botulotoxinu, pleť hydratuje a vyhlazuje vrásky. Ovšem bez injekcí!

Na rozdíl od kolagenu, který taktéž stavebním prvkem krásně vypnuté pleti, je kyselina hyaluronová schopna projít svrchními vrstvami pleti, a mít tím pádem na pokožku pozitivní vliv i při pouhé topické aplikaci. Dokáže prostoupit až do dermis, kterou hydratuje, podporuje její elasticitu a napomáhá chránit a regenerovat celou kůži. Díky tomu, že v ochranném kožním plášti uzamyká vlhkost, zachovává mladistvý vzhled pleti.

Kromě toho kyselina hyaluronová podporuje ochranu pokožky před UVB zářením, stejně jako před reaktivními formami kyslíku, které záření produkuje, a které jsou hlavní příčinou vzniku pigmentových skvrn.

Redukce kruhů pod očima – Medik8 Dark Circles


Doplní vlhkost

Hydratační sérum

Hydratační sérum Hydr8 B5

Kyselina hyaluronová v sobě dokáže zadržet vodu v objemu až tisícinásobku své váhy. Je proto častou složkou hydratačních přípravků. Co je klíčové, kyselina hyaluronová nejen, že do pleti vlhkost dopraví, ale zároveň ji na místě dokáže zadržet. Jako velká molekula neprostupuje hluboko do kůže, ale namísto toho zůstává blízko povrchu pleti, kde působí hydratačně.

Potřebujete své pleti dodat vláhu? Spolehněte se hydratační sérum na pokožku Hydr8™ B5 . Díky kyselině hyaluronové a kyselině pantotenové bude pleť vyhlazená a chráněná.

 

Proti vráskám

Ztráta přirozené kyseliny hyaluronové je jednou z nejčastějších příčin vzniku vrásek, takže myšlenka vrátit ji zpět do pleti dává smysl. Výplně na bázi kyseliny hyaluronové jsou užitečné pro redukci a odstranění vrásek. Díky redukci vrásek tyto výplně omlazují pleť a zlepšují její barevný tón, pleť je jemná a vypnutá.

K výplním na bázi kyseliny hyaluronové se uchylují lidé zejména proto, že jsou přesvědčeni, že má příliš velké molekuly, než aby prošla vrstvami pleti. To, že jsou topicky aplikované přípravky z tohoto důvodu méně efektivní, však již dávno neplatí. V posledních letech totiž vědci vyvinuli menší molekuly, které pleť skvěle absorbuje.


Komerční prezentace
Foto: Medaprex
18. 5. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků