Wellness

Jak se vyhnout vánočním trapasům?

Sbírání lístečků

Už je tady zase ten čas, kdy se pulty začínají plnit vánočním zbožím a všichni začínají shánět vánoční dárečky. Ač by vánoční dárek měl obdarovaného primárně potěšit nebo splnit přání, často při rozbalení dárečku nastává u stromečku trapné ticho.

Pokud nechcete, aby se trapné ticho z nechtěných nebo nevhodných dárků rozhostilo i pod vaším stromkem, vyhněte se těmto chybám:


Neptejte se svých blízkých, co by si přáli

I když se může taková otázka zdát jako hezké gesto, na tázaného tak vyvíjíte nepříjemný tlak. Buď bude přemýšlet o dárku, který si můžete dovolit, a stejně z něj skutečné přání nedostanete, anebo se může stát, že si bude přát dárek, který je daleko za hranicemi vašich finančních možností. Toto pravidlo samozřejmě neplatí u dětí – ty přeci píší Ježíškovi!

Tip: Nevíte si s volbou dárku rady? Poraďte se s jeho blízkými či přáteli. Inspiraci najdete také online. Tipy na vánoční dárky najdete například na vanocni-darky.cz. Jednoduše tam zaškrtnete, pro koho dárek hledáte, případně kolik chcete za dárek utratit a nápady na bezva dárky se jen pohrnou!


Zapomeňte na ponožky!

Zkuste se vyhnout tradičním vánočním klišé a ponožky i pěny do koupele nechte raději v obchodech. Vánoční dárek by měl být něčím, co by si člověk sám od sebe nepořídil. A buďme k sobě upřímní – ponožky nejsou takový nadstandard, abychom si je nešli koupit sami, no ne?


Tip: Letos uděláte velkou radost vtipnými dárky. Když nic lepšího nevymyslíte, humorný dárek alespoň uvolní atmosféru!


Do Vánoc máte ještě trochu času – zamyslete se a do vánočního papíru zabalte jen to, co víte, že vaše blízké opravdu potěší. Když už opravdu nebudete vědět, kudy kam, poukaz na masáž/pobyt v lázních/adrenalinový zážitek není nikdy krok špatným směrem (pokud samozřejmě nedáte své prababičce skok padákem).


Putovní dárky

Každý má doma v zásobě pár kousků z loňských Vánoc, které se chystá letos „poslat dál“. Na tom samozřejmě není nic špatného. Někdy se dárek zkrátka netrefí do vkusu a třeba někomu udělá radost.


Nikdy ale nesmíte zapomenout na to, od koho jste takový dárek obdrželi. Není nic trapnějšího, než když někdo z vašich blízkých zjistí, že jste jejich dárek poslali dál.

Komerční prezentace
Foto: 123fr
10. 11. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků