Wellness

K dokonalému létu na zahradě patří trampolína i vhodné příslušenství k bazénu

Sbírání lístečků

Dobře vybavená zahrada nám umožní nejen zabavit děti. Nabídne nám i každodenní pohybové aktivity. Trampolína nebo bazén patří k základnímu vybavení zahrady.

Pořídili jste rodině bazén? Bez správného příslušenství k bazénu si jej ale příliš neužijete.

U bazénu jednoznačně platí, že se nevyplatí šetřit na příslušenství k bazénu. Dokud jej nemáte, je bazén pouze velkým množství starostí, kde na to, abyste si jej užili, nezbude čas. Bazénová filtrace, chemie do bazénu a bazénový vysavač jsou základ pro to, aby se voda v bazénu udržela čistou. Bazén nelze několikrát za sezónu vypouštět a napouštět. Voda v něm musí vydržet celou sezónu, navíc naprosto čistá. Právě k tomu potřebujete nejen již zmíněné pomůcky, ale i plachtu nebo přístřešek na bazén.


V našich klimatických podmínkách je bazén ideální zastřešit. Zastřešení však stojí i několikanásobně více než bazén, a ne každý si jej může dovolit. Určitě investujte do ohřevu bazénu. Nejpoužívanější je tepelné čerpadlo nebo solární ohřev. Případně jejich kombinace.


Trampolíny pro malé i velké

Trampolína rozhodně nadchne malé i dospívající děti. O tom není pochyb. I největší odpůrci pohybu se dokážou na trampolíně pěkně vyřádit. Ale nezůstane jen u zábavy pro děti, to mi věřte. Není ideálnější typ pohybu pro získání kondice či hubnutí, než si zaskákat na trampolíně. Nezapomeňte si proto při nákupu trampolíny hlídat její nosnost. Ne kvůli tomu, abyste na ní skákali najednou celá rodina. To se z bezpečnostních důvodů rozhodně nedoporučuje. Pokud jste však stáli nedávno na váze, možná vás varovala, že přece jenom budete potřebovat trampolínu, která unese více než metrák.


Bezpečnost trampolíny na prvním místě

Vždy si vybírejte moderní a bezpečné trampolíny, na kterých nehrozí úraz. Rozhodně by trampolína měla mít ochrannou síť, vstupní prostor opatřený zipem, ochranný kryt přes pružiny a protiskluzové schůdky. Nevěřte tomu, že bezpečná trampolína musí stát desítky tisíc. I když se vás o tom prodejci prodražených trampolín budou snažit přesvědčit. Bezpečnou trampolínu pořídíte podle její velikosti v cenách od 3000 do 7000 Kč.
 

KP
Foto: Pixabay
26. 6. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků