Wellness

Lubrikační gely – přemýšleli jste už o jejich ekologickém dopadu?

Sbírání lístečků

V dnešní době velká část lidí nakupuje v bezobalových obchodech. Věci – ať už potraviny či kosmetiku, vybíráme podle jejich složení a dopadu nejen na naši pleť, ale také na přírodu.

Přemýšleli jste však někdy také nad nákupem lubrikačního gelu a nad jeho složením i výrobou? Přestože většinu gelů koupíme stále v plastové lahvičce, ostatní dopad nemusí být nijak tragický. A i tu lahvičku můžeme klidně použít znovu. Pojďme se dnes společně podívat na nejlepší lubrikační gely na základě jejich složení a výroby.


Organický BIO lubrikační gel Jo Organic

Na začátku si rovnou uvedeme příklady skutečně kvalitních lubrikačních gelů s minimálním dopadem na přírodu a s ingrediencemi, které nemají negativní vliv ani na naši pokožku.

První takový příklad je NaturaLove od Jo Organic. Jedná se o lubrikant na vodní bázi, který obsahuje téměř výhradně certifikované organické ingredience. Jedná se zásadně o rostlinné složky, takže se tento gel dá považovat i za veganský.


NaruraLove je gelem na vodní bázi. Hodí se tak nejen na masáž, ale také při experimentování s erotickými pomůckami.


Silikonový veganský gel od pjur

Pokud hledáte trochu silnější gel, například na anální sex či další, trošičku extrémnější, postelové experimenty, a přitom chcete jistotu, že půjde o skutečnou kvalitu, můžeme vám doporučit pjur MED Vegan. Jak už název tohoto lubrikantu napovídá, jedná se o veganský produkt. A v tomto případě „veganský“ znamená skutečně kvalitní, jak se můžete dočíst například i v recenzích tohoto lubrikantu.


Jak poznat vhodný gel?

Oba zmíněné lubrikanty samozřejmě mají i své varianty. Ať už se jedná o veganské složení či o organické ingredience.


Abyste si byli skutečně jistí kvalitou gelu, doporučujeme v první řadě poctivě pročítat jeho složení. A pokud si nějakou surovinou nejste jistí, nebojte se ji vyhledat na internetu.


Kromě toho nezapomeňte pročíst ani recenze, ve kterých se dozvíte, zda lubrikační gel splní veškeré vaše požadavky na výkon.

KP
Foto: sexshopik.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků