Krása

Nestyďte se za silikonové implantáty, dodají vám sebevědomí

Sbírání lístečků

Pokroky v medicíně se projevují také na poli plastické chirurgie. Zvětšování prsou s pomocí implantátů jsou efektivní v případě žen, jimž nedostatečně vyvinuté poprsí ubírá na sebevědomí a důsledky se projevují v nízkém sebehodnocení, psychických potížích, partnerském životě i na poli pracovních úspěchů.

Zvětšování poprsí je vhodné i u žen, u nichž došlo ke zmenšení soustavy prsní žlázy po kojení nebo v důsledku výrazného snížení hmotnosti.


Kterým ženám se doporučuje zvětšení prsou?

Ačkoliv nelze určit vhodný věkový limit pro plastické operace prsou, málokdy se prsní implantáty doporučují dívkám s nevyvinutou soustavou prsních žláz. U žen, které ještě nepodstoupily mateřství a kojení, lze provést operaci bez problémů. Je však třeba počítat s tím, že v některých případech může mít laktace a změna velikosti prsních žláz vliv na výsledný efekt operace. Některé ženy se potom rozhodnou pro reoperaci poprsí. Po porodu se doporučuje odstup voperování implantátu nejméně jeden rok i v případě, že novopečená maminka nekojila. Odborné světové studie neprokázaly zvýšený obsah silikonu v mateřském mléce ani to, že by prsní implantáty měly vliv na plod a byly pro něj ohrožující.


Detailní postup vyšetření a určení metody vložení prsních implantátů

Pokud se zdravá žena rozhodne pro zvětšení prsou s pomocí silikonových implantátů a má realistická očekávání, může se bez obav objednat na klinice plastické chirurgie. Na první konzultaci je lékařem informována o detailním průběhu operace i následné rekonvalescenci. Dle stavu prsou a napětí pokožky je poté doporučena nejvhodnější technika operace včetně názorných příkladů před a po operacích. Pacientce jsou předloženy i typy prsních implantátů s tím, že bude vědět, jaký se pro ni konkrétně použije. Klientky se nesmějí bát otevřené diskuse o konečné velikosti prsou, která by měla ve výsledku korespondovat s konstitucí těla. Pro povislá prsa je doporučována modelace.


Na co nemají pacientky před operací zapomenout?

Je třeba zcela vyloučit onemocnění prsou s pomocí ultrazvuku (sona) i mamografickým vyšetřením podle věku klientky. To platí především u žen, u nichž v rodině se vyskytla onkologická onemocnění prsou. Tři týdny před operací by žena neměla prodělat žádné onemocnění, nachlazení ani virózu. Týden předem by klientky neměly užívat léky jako aspirin, alnagon, mironal, jež můžou zvýšit krvácení v průběhu operování. Je dobré s lékařem zkonzultovat, zda je vhodné provádět zákrok v období menstruace. Zapovídá se rovněž kouření po dobu zhruba dvou týdnů před operací. Šest hodin před zákrokem by pacientka neměla jíst a pít. Podrobné instrukce každé pacientce podají ošetřující lékař a gynekolog.


Samotný postup operace a následné rekonvalescence

Sám chirurg určuje metodu vložení a umístění silikonového implantátu každé pacientce dle individuálních anatomických dispozic. Vložení se provádí tří až čtyřcentimetrovým řezem v rýze, kde se prs setkává s hrudníkem, nebo v tmavém dvorci okolo bradavky, případně v podpaždí. Zahojená jizva je pokaždé velice nenápadná. Tupou preparací tkáně se vytvoří „kapsa“, do níž je vložen vybraný implantát. Kapsa se může nacházet za prsní tkání anebo pod svaly hrudní stěny. Proto musí být implantáty vybrány velmi pečlivě, aby byly dostatečně kryty prsní tkání.

Nevhodný výběr může způsobit viditelné hranice a výsledný nepřirozený vzhled prsou po operaci. Po operaci se musí pečlivě stavět krvácení, aby se vyloučily možné pozdější komplikace. Někdy se ještě do prsou zavádějí drény – v závislosti na konkrétním pracovišti a zvyklostech operatéra. Jednotlivými nebo intradermálními stehy se rána uzavře a stehy se po sedmi až 10 dnech odstraní. Rána se překryje a prsa jsou po dobu 4-8 týdnů fixována speciální podprsenkou. Po dobu zhruba měsíce po operaci se vylučují sportovní aktivity a doporučuje se spaní na zádech.


Prsní implantáty Motiva patří k nejžádanějším, povíme si proč:

Mezi více než 102 000 žen, kterým byly v průběhu pěti let voperovány prsní implantáty Motiva, pouze u šesti došlo k ruptuře, kolapsulární kontraktura se objevila pouze u čtyř pacientek. Úspěšnost operací je tedy zhruba 99,99 procent. K výhodám voperovaných implantátů patří velká elasticita, díky níž je možné je vložit do velice malého řezu. Po augumentaci pacientkám zůstanou velice nepatrné jizvy. Motiva implantáty navíc vypadají velice přirozeně, neboť silikonový gel je perfektně kohezivní. Prsa s implantáty vypadají přirozeně i v poloze vleže nebo při zvedání rukou.


V článku byly využity informace z webu www.motivaimplantaty.cz.

KP
foto: iStock
27. 2. 2018
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků