Medicína

Zranili jste se a chcete se ke sportu vrátit rychleji? Díky motodlaze je to možné

Sbírání lístečků

V případě zraněného kolene je léčba dlouhý proces. Kvalitní lékařská péče a rehabilitace je základ. Průměrně se se sportem můžete rozloučit až na několik týdnů či měsíců. Pokud chcete sportovat dřív, vyzkoušejte motodlahu.

Jak probíhá rehabilitace

K zranění kolene se často váže operace. Tento druh operace je poměrně jednoduchý a rutinní zákrok. Bohužel koleno se z této operace dostává klidně až 12 týdnů. Jestli se chcete cítit fit dřív, je ideální si zapůjčit motodlahu. Ta představuje efektivní a rychlou léčbu.

Na začátku rehabilitace je důležité nic neuspěchat. S kolenem se hýbe pouze v omezeném rozsahu. Zátěž je minimální s častým opakováním. Nikdy s kolenem hrubě nemanipulujte, můžete si přivodit další zranění. Správné informace vám podá váš fyzioterapeut, který s vámi v nemocnici bude 2x denně cvičit. Po operaci menisku vám lékař může předepsat léčbu v podobě vířivky či elektroléčbu. K domácím účelům je pak ideální motodlaha, která je velmi nenáročná na použití.


Proč je pro vás motodlaha vhodná?

Motodlaha (motorová dlaha) urychlí a zefektivní pooperační léčbu kolen. Koleno můžete pohodlně a bezpečně rehabilitovat v pohodlí domova. Motodlaha rozpohybuje ztuhlé klouby, které mohou v dlouhodobém hledisku způsobit řadu nepříjemných komplikací. S tímto se váže zahojení chrupavek a vaziva, vstřebání otoků, snížení bolesti a lepší cévní a lymfatická cirkulace měkkých tkání v okolí kolenního kloubu.

Motodlaha je velmi oblíbená u zraněných sportovců, kteří se chtějí rychle dostat zpět do sportovního života. V průměru ji potřebují na 2-3 týdny s tím, že jí používají 3x až 4x denně až po dobu 3 hodin.


Vhodný typ motodlahy na koleno

Moderní motodlaha Artromot K1

Moderní motodlaha Artromot K1

V případě, že potřebujete rehabilitovat koleno a kyčel, je ideálním pomocníkem moderní motodlaha Artromot K1. Tato motodlaha je uživatelsky velice přívětivá. Dostanete k ní přehledný ovladač, kterým si sami určujete rozsah pohybu. Rychlost lze regulovat až do 200° za minutu, s maximálním rozsahem pohybu v kolenním kloubu od -10° v extenzi do 120° ve flexi.


K motodlaze se dodává bota, protiskluzová podložka a podpěra pro lýtko a koleno. Artromot K1 zotavuje kloub po plastice kolene, po korekční osteotomii, po totální endoprotéze kolene nebo kyčle či po operativní výměně svalů.

 

Jak si motodlahu půjčit?

Postup je jednoduchý. Na stránkách www.pujcovnamotodlahy.cz si podle svých potřeb vyberte motodlahu. Po objednání si ji můžete zdarma vyzvednou v Praze. Váží 11 kg, takže ji lze převést v kufru auta. U týdenního pronájmu je po Praze doprava zdarma. U dvoutýdenního pronájmu je doprava zdarma i ve Středních Čechách. Doprava zahrnuje instalaci a zaškolení. Do ostatních míst ČR je motodlaha dodávána kurýrem Geis. Kauce se neskládá a půjčovné se platí až v den vrácení. Vrácení probíhá tak, že zavoláte do www.pujcovnamotodlahy.cz a domluvíte se na termínu. Už následující den jí u vás firma Geis může vyzvednout a odvézt.


Cena půjčovného

Za motodlahu zaplatíte 250 kč s DPH/den. Od 31. zaplatíte 220 kč/den.


Chci si motodlahu zapůjčit

Zavolejte na číslo +420 602 155 136 nebo napište e-mail na info@proormedent.cz. Společnost Proormedent s.r.o. se vám brzy ozve a vy už za pár dní můžete efektivně rehabilitovat.

KP
Foto: proormedent
2. 7. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků